Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Witkowice - pierwszy budynek gotowy  [wideo]

W czwartek prezydent miasta Anna Mieczkowska, wraz z radnymi Rady Miasta Kołobrzeg i prezesem KTBS Robertem Cieciorą podsumowała zakończenie budowy pierwszego z czterech budynków w ramach programu "Mieszkania dla Rozwoju". Inwestycja ta staje się kluczowym elementem wsparcia dla mieszkańców, którzy nie mają możliwości uzyskania kredytu lub wynajęcia własnego lokalu.

Obejmująca łącznie 124 mieszkania, inwestycja ma na celu zaoferowanie atrakcyjnych mieszkań osobom z ograniczonym dostępem do tradycyjnych źródeł finansowania. Pierwszy budynek, który został ukończony, składa się z 7 mieszkań jednopokojowych, 18 mieszkań dwupokojowych oraz 6 mieszkań trzypokojowych. Wszystkie lokale zostały kompleksowo urządzone i wykończone "pod klucz".

Od piątku pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć formalności związane z otrzymaniem kluczy do swoich nowych mieszkań. Na konferencji zapewniono, że proces ten będzie szybki i efektywny, umowy są już podpisane przez miasto i czekają na podpis lokatorów.

Prezydent na konferencji poinformowała także, że miasto planuje skorzystanie z możliwości uzyskania dopłat do czynszów przyszłych najemców poprzez wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego. Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych otwiera możliwość skorzystania z tego wsparcia, co pozwoli jeszcze bardziej ułatwić dostęp do mieszkań.

Całkowity koszt budowy czterech budynków wyniósł imponującą kwotę 34 060 774,54 zł brutto.

Więcej w materiale wideo oraz na zdjęciach.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama