Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tak mają wyglądać ekrany w przyszłości, prezydent żąda zmian już teraz

W środę pisaliśmy o budowie ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Krzywoustego (przeczytaj). Miała tu być zielona oaza, takie naturalne maskowanie i tak prezentowała to GDDKiA mieszkańcom. Wizualizacje tego nadesłał nam jeden z czytelników. Tyle, że rzeczywistość zaskoczyła nie tyle mieszkańców - oni przywykli już do tego, że się im służy tak, że muszą o to prosić. Rzeczywistość zaskoczyła także urzędników, gdy zobaczyli kilogramy płyt betonowych układanych wzdłuż nowej drogi. Beton będzie chronił mieszkańców ulicy Krzywoustego przed hałasem i spalinami. Jednocześnie, zamieni ten zakątek w betonowe slumsy.

Z natychmiastową interwencją do  GDDKiA ruszyła prezydent Anna Mieczkowska. Dziś miasto wystosowało w tej sprawie pismo do GDDKiA z żądaniem natychmiastowej zmiany konstrukcji ekranów. Zadaniem prezydenta, te ekrany będą anty wizytówką Kołobrzegu na wjeździe od drogi S6, a zanim przyjmie się tam roślinność, miną lata. Miasto, jak pisze Mieczkowska, nie wyraża też zgody na dalsze kontynuowanie prac. Do sprawy powrócimy.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama