Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Hoc pyta o pielęgniarki, ale minister zdrowia chyba "uleczyła" jego obawy...

Oglądalność transmisji obrad sejmu bije rekordy popularności. Podczas obrad można zobaczyć także parlamentarzystów z Kołobrzegu, choć może nie tak często, jakby sobie tego niektórzy życzyli. W czwartek można było zobaczyć posła Czesława Hoca (w środę było go widać w siedzibie TVP). Podczas debaty nad budżetem państwa na 2024 rok, poseł zadając ważne pytanie, poświęcił mu aż jedno zdanie, w zakresie obaw o brak środków dla pracowników służby zdrowia: "Jesteśmy w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu podwyżek dla pielęgniarek. W budżecie potrzebne jest ponad 10 miliardów złotych. Nie widać ich w budżecie panie ministrze. Dlaczego?" - pytał parlamentarzysta PiS z mównicy. W swoim czasie na zadanie pytania, kołobrzeski poseł zdążył jeszcze okazję poruszyć inne wątki, w tym TVP: "20 grudnia od kilkunastu lat Rosja czci dzień czekisty. Wczoraj, 20 grudnia, jako koalicja zemsty i chaosu, godnie go uczciliście dokonując bezpardonowego zamachu na media".

Co ciekawe, doczekał się odpowiedzi i to z ust minister zdrowia Izabeli Leszczyny: "Jak się jest posłem od kilkunastu lat i w dodatku lekarzem to wypadałoby wiedzieć, że wynagrodzenia pielęgniarek nie są w budżecie tylko są finansowane z NFZ. To po pierwsze, a po drugie, mieliście czas od maja do października, żeby tę obywatelską ustawę przeprocedować a nie mrozić jej, a ja w pierwszym tygodniu urzędowania spotkałam się z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych, jesteśmy w dialogu, rozmawiam z wszystkimi przedstawicielami zawodów medycznych. Zapewniam pana, że dojdziemy do porozumienia".

Nie wiemy, czy poseł podziękował za wskazanie źródła finansowania zarobków pielęgniarek i czy jest usatysfakcjonowany ich wysokością...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama