Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wichury dały się kolei we znaki: 387 minut opóźnienia

W piątek pisaliśmy o informacji od naszych czytelników o utknięciu pociągu "Pobrzeże" przed Koszalinem (przeczytaj). Według naszych nieoficjalnych informacji, przyczyną opóźnień było drzewo, które porywisty wiatr przewrócił na sieć trakcyjną, a w przeszkodę na torach dodatkowo wjechać miał pociąg "Pobrzeże". Służby kolejowe bardzo szybko zareagowały na to zdarzenie, ale nie udało się uniknąć gigantycznych utrudnień. Linia kolejowa 202 na odcinku Koszalin-Słupsk jest jednotorowa. Tymczasem utknęły nie tylko pociągi jadące w kierunku Koszalina czy Kołobrzegu, ale także te jadące w kierunku Słupska, Trójmiasta i dalej.

Około północy udaliśmy się na stację kolejową, ale tam nie było żadnych informacji dotyczących opóźnień. Dworzec jest zamknięty, a nowoczesne tablice z rozkładem jazdy były wyłączone. Pasażerowie, z którymi nam udało się porozmawiać z pociągu Pendolino z Krakowa Głównego do Kołobrzegu, zrezygnowali z podróży i na własną rękę kierowali się do Koszalina, a potem do Kołobrzegu. Nie mamy więc informacji jak została rozwiązana ta sytuacja wobec innych pasażerów. Sprawdziliśmy na "Portalu Pasażera". IC "Lubomirski" w momencie pisania tego materiału miał dopisek o 314 minutach opóźnienia, a Pendolino 285 minut. Pendolino utknęło w Słupsku, IC "Lubomirski", jak pokazuje schemat, prawdopodobnie jest teraz w Słupsku. Na trasie jest jeszcze jeden pociąg, tym razem z Kołobrzegu, który przez Koszalin i Trójmiasto kieruje się do Krakowa Głównego. IC "Ustronie" ma teraz 179 minut opóźnienia i prawdopodobnie stoi w Sławnie.

Aktualizacja (9:27):
Według naszego czytelnika, IC "Lubomirski" wjechał na stację Kołobrzeg o godz. 3.56, choć jego planowy przyjazd powinien mieć miejsce o godz. 21.29. Łączne opóźnienie wyniosło 6 godzin i 27 minut (czyli po kolejarsku 387 minut).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama