Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W kuźni spłonął dach, przyczyna pożaru nieznana

Powracamy do tematu pożaru dawnego budynku kuźni w sylwestrową noc (przeczytaj). Obiekt znajduje się na prywatnej działce, pomiędzy ulicą Jedności Narodowej, Solną i Kielecką. Jest to niewielka budowla jednokondygnacyjna, kryta dachem z dachówki. Została zachowana jako pozostałość budynków dawnego garnizonu Kołobrzeg. Obiekt został objęty ochroną planu w zakresie wpisu do gminnej ewidencji zabytków, a także wpisany został do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Na tym obszarze chroniony jest także mur dawnego kompleksu z interesującą dekoracją.

Jak poinformował nas st. kpt. Krzysztof Azierski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, pożar objął dach obiektu, który został uszkodzony, natomiast przyczyna pożaru nie jest znana. Wszystko wskazuje na to, że sama konstrukcja parterowego obiektu nie została uszkodzona i nadaje się on do restauracji. Obiekt nie był używany, miał uszkodzoną stolarkę drzwiową i okienną. Co do jego dalszych losów zdecyduje rozpoczynają się tam kontrola konserwatora zabytków.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama