Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ekipa Tamborskiego startuje samodzielnie

Wszystko wskazuje na to, że dość duże starcie w tej kampanii wyborczej będzie miało miejsce na poziomie powiatowym. Jeśli idzie o miasto, znamy już dwóch kandydatów na prezydenta. Anna Mieczkowska, urzędująca prezydenta, od dawna nie ukrywa, że będzie startować (zobacz). Jest kontrkandydatem będzie na pewno Jacek Woźniak (zobacz). Swojego kandydata będzie miało także Prawo i Sprawiedliwość. Miesiąc temu pytaliśmy, czy na prezydenta wystartuje Czesław Hoc (przeczytaj). Parlamentarzysta PiS za późno odpisał nam na smsa, ale stwierdził tak: "W polityce - "never say never".

Tymczasem okazuje się, że jeśli będziemy głosować 7 kwietnia, to prawdopodobny termin wyborów, to w przypadku powiatu możemy mieć aż 4 komitety wyborcze. Z liderem jednego z nich już rozmawialiśmy. Jacek Kuś, lider Wspólnoty Samorządowej, zamierza walczyć o jak największe poparcie z lewej strony sceny politycznej, ale nie tylko (zobacz). Do wyborów zbiera się także Platforma Obywatelska. W czwartek, w mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja, że Koalicja 15 października nie wystartuje wspólnie na żadnym poziomie samorządu. To oznacza, że poszczególne partie zawalczą o mandaty samodzielnie. Okazuje się, że do powiatu własną listę tworzy także obecny starosta Tomasz Tamborski.

- Ludzie polityka są zmęczeni i uważam, że ludzie chcieliby głosować na nazwiska, a nie na szyld polityczny. Chcemy, aby naszym suwerenem byli mieszkańcy. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że stworzymy niepolityczny komitet - mówi Tamborski. Nazwa komitetu podlega właśnie ustaleniom. - Zamierzam kandydować najpierw na radnego rady powiatu, gdyż są to wybory pośrednie, a później będę starał się aplikować na kolejną pięcioletnią kadencję - dodaje Tamborski. Jednocześnie deklaruje, że jego komitet będzie wspierał kandydaturę Anny Mieczkowskiej na prezydenta Kołobrzegu.

Obecny starosta zaznacza, że rozmawiając z ludźmi po ostatnich wyborach parlamentarnych, zauważył tendencję większej niż do tej pory niechęci do partii politycznych. - Większość ludzi, z którymi rozmawiałem, którzy mają doskonały dorobek i znane nazwisko, postawiło jeden argument: panie Tomaszu, bardzo chętnie się w to zaangażuję, ale pod warunkiem, że nie będziemy się zajmowali polityką, a sprawami lokalnymi, kołobrzeskimi - mówi Tamborski. Jednocześnie polityk PO wskazuje, że w obecnej radzie powiatu tylko kilka osób ma legitymacje partyjne, większość jest bezpartyjna.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama