Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Które jednostki OSP zanotowały najwięcej wyjazdów w 2023?

Jak co roku serwis strazacki.pl podaje statystyki wyjazdów jednostek OSP z danego województwa. Opublikowany został już najnowszy raport.  Najwięcej wyjazdów w naszym regionie odnotowała jednostka OSP Ustronie Morskie, było to aż 153 interwencje w tym 23 pożary, 106 interwencji związanych z miejscowymi zagrożeniami oraz 24 fałszywe alarmy. Na drugim miejscu uplasowała się jednostka OSP Gościno, ich statystyki prezentują się następująco 112 łącznych interwencji, w tym 13 pożarów, 90 miejscowych zagrożeń i 9 fałszywych alarmów. Trzecia jednostka, która odnotowała sporo interwencji to OSP Korzystno, strażacy interweniowali 87 razy.

Jak powiedział w rozmowie z naszą redakcją Maciej Hryb naczelnik OSP Gościno : „Ostatni rok był dla nas bardzo pracowity. Trzeba pamiętać, że strażacy nie zajmują się tylko gaszeniem pożarów ale także działalnością społeczną. Bardzo cieszy fakt, że udało nam się zachować stuprocentową wyjazdowość. Niestety duża ilość akcji to także potrzeby wymiany sprzętu na nowy ponieważ nic nie jest wieczne i sprzęt zwyczajnie się zużywa.

Co ważne wszystkie jednostki OSP są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama