Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zaparkował na postoju taxi, teraz czeka na niego blokada na kole

Taksówkarze wyznaczonych mają w Kołobrzegu kilka postojów. Jednym z nich i jednym ze starszych jest ten przy ulicy Jana Pawła II znajdujący się w zatoce. Dostępu do zatoki broni znak zakazu wjazdu (nie dotyczy taxi oraz WM Jana Pawła 15-18) Niejednokrotnie zdarza się, że pojazdy na obcych numerach zajmują mieszkańcom miejsca parkingowe, są też tacy, którzy notorycznie parkują na postoju. Dziś na miejscu dla taksówek zaparkował kierujący pojazdem marki BMW na goleniowskich numerach. Jeden z kierowców na postoju wezwał straż miejską i kierującemu na koło założono blokadę.

Co ciekawe 6 grudnia 2022 roku zmieniły się zasady oznaczania miejsca postoju taksówek. Zmiana była podyktowana potrzebą większej przejrzystości oznaczenia postoju dla taksówek, tak aby było to bardziej intuicyjne. W związku z czym kolejność znaków została odwrócona. Teraz kierowcy najpierw będą mijać znak D-19 „postój taksówek”, a następnie znak D-20 „koniec postoju taksówek”. Jest to wynik nowelizacji rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Jak widać na znakach u nas znaki widnieją odwrotnie.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń z dnia 20 maja 1971 r., art. 92 § 1 za zaparkowanie na miejscu przeznaczonym dla taksówek pojazdom nieuprawnionym grozi grzywna w postaci mandatu karnego w wysokości 100 PLN oraz 1 punkt karny.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama