Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jakie będzie obłożenie hoteli w ferie?

Ferie zimowe 2024 przynoszą zdecydowany wzrost obłożenia hoteli w województwie zachodniopomorskim w porównaniu z rokiem 2023. Eksperci podkreślają, że zjawisko to wynika głównie z rosnącego zainteresowania turystyką i wypoczynkiem w Polsce, zwłaszcza wśród krajowych turystów, co przekłada się na znaczący wzrost popytu.

Szacuje się, że obłożenie dostępnych hoteli sięga nawet imponującego poziomu 80%. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie obiekty są czynne w okresie zimowym. Mniejsze pensjonaty i hotele z reguły decydują się na ograniczenie działalności, skupiając się na sezonie letnim, a ich drzwi otwierają się zazwyczaj na czas Wielkanocy. Natomiast w pełni operacyjne są największe hotele, obiekty sieciowe oraz te, które oferują dodatkowe atrakcje, takie jak SPA, odnowa biologiczna czy rozrywki dostępne przez cały rok.

Przedstawiciele sektora turystycznego zaznaczają, że dynamiczny wzrost zainteresowania regionem zachodniopomorskim wynika nie tylko z uroków zimowego krajobrazu, ale także z rosnącej liczby atrakcji oferowanych przez hotele. Nowoczesne obiekty stawiają na kompleksową ofertę, przyciągając turystów nie tylko ciekawym położeniem, ale również bogatym programem rekreacyjnym dostępnym niezależnie od pory roku. W efekcie, ferie zimowe stają się coraz bardziej atrakcyjnym okresem dla turystów wybierających zachodniopomorskie jako swoją destynację wypoczynkową.

- Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje, coraz bardziej Rewal i Pobierowo. To są miejscowości, które mają aspiracje do bycia kurortami całorocznymi z rozbudowaną ofertą turystyczną oraz sportową. Tutaj mamy wysokie zainteresowanie turystów z Polski. Turystów z Niemiec także nie brakuje, ale jest ich zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym i w wakacje, co traktujemy jako konsekwencje kryzysu gospodarczego w Niemczech – informuje prezes Północnej Izby Gospodarczej Hanny Mojsiuk.

(opracowano na podstawie informacji Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie)

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama