Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Skontrolowali 102 cudzoziemców,  obywateli Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu i Tadżykistanu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu podjęli działania kontrolne w jednej z wrocławskich firm budowlanych świadczących usługi na terenie powiatu kołobrzeskiego. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji zatrudnienia 102 cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu i Tadżykistanu, ujawniono szereg nieprawidłowości.

W przypadku 67 osób, strażnicy graniczni stwierdzili nielegalne powierzenie pracy przez pracodawcę. Sytuacja ta polegała na zatrudnianiu pracowników na warunkach innych niż określone w uzyskanym zezwoleniu na pracę, a także bez wymaganych zezwoleń na pracę. Dodatkowo, w 25 przypadkach pracodawca zaniedbał obowiązek poinformowania właściwych urzędów o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemców w wymaganych terminach.

W rezultacie, wobec pracodawcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Oznacza to, że firma może stanąć przed konsekwencjami prawno-finansowymi związanymi z naruszeniem przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców. Jednak to nie tylko pracodawca poniesie konsekwencje, gdyż wszczęte zostaną również postępowania w sprawach o wykroczenia przeciwko cudzoziemcom, którzy nielegalnie pracowali na budowie.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama