Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowa siła walcząca o powiat [wideo]

W Hotelu Centrum odbyła się dziś konferencja prasowa, na której zaprezentowano nowe stowarzyszenie działające na terenie powiatu kołobrzeskiego o nazwie "Twój Powiat". Stowarzyszenie na dzień dzisiejszy liczy 45 członków. W ubiegłym tygodniu starosta Tomasz Tamborski ogłosił rezygnację z Platformy Obywatelskiej, dziś można było poznać nowe stowarzyszenie, które zamierza walczyć o reprezentowanie mieszkańców w Radzie Powiatu Kołobrzeskiego. Wśród członków znajdziemy miedzy innymi Jacka Podolaka, Zbigniewa Hadasia, Agnieszkę Bany, Helenę Rudzis-Gruchałę, Elżbietę Korczewską, Andrzeja Olichwiruka, Martę Skubisz, Marcina Pawlaka, Roberta Jaruzela, Marlenę Fidos, Macieja Wachowskiego i Tomasza Tamborskiego. 

-Stowarzyszenie powstało po to, by polityka nie wchodziła w butami w nasze życie. Skupiać się chcemy na ważnych celach, będziemy unikać jak ognia działań z nieprawością. - mówił jeden ze współzałożycieli Zbigniew Hadaś. - Społeczność lokalna jest jak ojczyzna, każda ojczyzna ma swój sztandar, a na sztandarze słowa Honor i Ojczyzna. Będziemy przestrzegali tej doktryny - dodał.

- Głównym celem jest stworzenie otwartej formuły zapraszającej do współpracy aktywnych mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, dla których ponad podziałami politycznymi będzie możliwa praca i współpraca nad ważnymi dla nas problemami. Dobra edukacja, dobra komunikacja, dobra opieka nad starszymi i niepełnosprawnymi - mówiła Agnieszka Bany.

- Są szyldy są i ludzie, inicjatywa pojednania może powstać w tym miejscu - apelował Tomasz Tamborski. - Skupimy się na budowaniu przyszłości powiatu - dodał.

Podczas konferencji zaprezentowano też kandydata na burmistrza gminy Gościno. Jest nim Marcin Pawlak. Kandydat ten ma pełne poparcie stowarzyszenia, które poinformowało również o poparciu kandydatury Anny Mieczkowskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Za kilka dni zaprezentowany ma zostać program. Jak zaznaczał Tomasz Tamborski: - Będzie się działo.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama