Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Teraz dane o jakości powietrza w mieście sprawdzisz na bieżąco

Miasto wzbogaciło się o nowoczesne urządzenie pomiarowe, które jest wyposażone w analizator do ciągłego, automatycznego monitorowania stężeń pyłu zawieszonego PM10/PM2.5. Wyniki pomiarów są dostępne na Portalu Jakości Powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) pod adresem gios.gov.pl, a także w dedykowanej aplikacji mobilnej "Jakość Powietrza w Polsce".

Te nowe pomiary zostały włączone do Programu Państwowego Monitoringu Ochrony Środowiska, który jest realizowany przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Dzięki temu nowemu systemowi, mieszkańcy Kołobrzegu mogą na bieżąco śledzić stan jakości powietrza w ich regionie. Uzyskano znaczące wsparcie finansowe na ten projekt, otrzymując dofinansowanie w wysokości 50%. Środki te zostały przeznaczone na rozszerzenie stacji jakości powietrza, obejmujące dostawę, montaż i uruchomienie aparatury pomiarowej, a także przebudowę ogrodzenia. Zmodernizowana stacja znajduje się na terenie rekreacyjnym przy Skateparku, ul. Żółkiewskiego w Kołobrzegu.

Całkowity koszt rozbudowy stacji wyniósł 242.310,00 zł. Połowę tej kwoty, czyli 121.155,00 zł, pokryło dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama