Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na koniec ferii przysięga wojskowa

Zakończyło się kolejne szkolenie ochotników w 142 Batalionie Lekkiej Piechoty w Trzebiatowie. Tzw. "szesnastka" w Wojskach Obrony Terytorialnej w okresie ferii zimowych cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w gronie ludzi młodych, jeszcze uczących się, ale także nauczycieli. W tym czasie mają oni po prostu wolne i mogą zostać skoszarowani na ponad 2 tygodnie. Szkolenie, obok elementów ogólnowojskowych, obejmuje także strzelectwo, elementy taktyki czy survivalu. Całość kończy egzamin, zwany pętlą taktyczną.

Finałem szkolenia była przysięga wojskowa, którą żołnierze złożyli dziś na rynku w Kamieniu Pomorskim. Wśród osób związanych z Kołobrzegiem, było m.in. dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza: historii i języka angielskiego.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama