Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto dzieli RCK. Powstanie nowa instytucja kultury

Na najbliższą sesję Rady Miasta Kołobrzeg trafi uchwała o utworzeniu "Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji". W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy: "Utworzenie samorządowej instytucji kultury pod nazwą Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji - która będzie w szczególności inicjować i wdrażać nowe produkty kulturowe niezbędne dla zrównoważonego rozwoju miasta poprzez tworzenie sieci współpracy międzysektorowej oraz nawiązywać współpracę z podmiotami zagranicznymi w zakresie rozwoju miast poprzez kulturę - jest integralną częścią wniosku aplikacyjnego miasta Kołobrzeg w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Po uprawomocnieniu się uchwały przedmiotem działania Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji będzie podejmowanie nowych inicjatyw z dziedziny kultury niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju miasta poprzez tworzenie sieci współpracy ze środowiskami naukowymi, proekologicznymi i sportowymi, polityką społeczną, z biznesem, tworzenie partnerstw w sferze kultury, organizowanie, koordynowanie i promocja wydarzeń kulturalnych z wykorzystaniem kreatywnych podmiotów działających w sferze nowoczesnych technologii oraz inicjowanie programów badawczych w zakresie kultury".

Biorąc pod uwagę, że nową instytucja ma zajmować się m.in. promocją, działania te, jak można wnioskować, zostaną przeniesione z Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, choć w uchwale o tym mowy nie ma. Wskazuje się, jak to już było cytowane wcześniej, że całość działania ma związek z awansowaniem miasta do finału starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Nowa instytucja ma zajmować się:
1) prowadzeniem działań interdyscyplinarnych i eksperymentalnych,
2) organizowaniem imprez i wydarzeń artystycznych i kulturalnych o charakterze lokalnym, krajowym i międzynarodowym,
3) inicjowaniem i organizowaniem działań edukacyjnych z zakresu kultury,
4) produkcją własnych programów artystycznych celem ich upowszechniania oraz sprzedaży,
5) upowszechnianiem sztuki filmowej i projektów audiowizualnych,
6) działaniem na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta Kołobrzeg,
7) tworzeniem warunków dla rozwoju twórców, animatorów kultury i innych osób działających w obszarze kultury oraz współpracy różnych środowisk twórczych,
8) organizowaniem warsztatów, szkoleń, debat, seminariów, konkursów, pokazów, wystaw, jarmarków, sympozjów, zjazdów, kongresów, wyjazdów studyjnych,
9) realizowaniem produkcji audiowizualnych oraz muzycznych,
10) prowadzeniem działalności edukacyjnej, kulturalnej i artystycznej,
11) prototypowaniem, wspieranie rozwoju oraz wdrażanie nowych produktów kulturowych niezbędnych dla realizacji celów społecznych i ekonomicznych istotnych dla rozwoju miasta oraz podnoszenia kompetencji jego mieszkańców.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama