Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dotacje dla klubów sportowych zostały przyznane

W poniedziałek w sali konferencyjnej MOSIR odbyło się podpisanie umów dotacyjnych z klubami. W tegorocznym budżecie Gminy Miasto Kołobrzeg na dofinansowanie zadań z zakresu rozwoju sportu przeznaczono kwotę w wysokości: 3.800.000,00 zł , z czego:
1) 2.090.000,00 zł (55%) z przeznaczeniem na realizację zadań w zakresie sportu profesjonalnego,
2) 1.596.000,00 zł (42%) z przeznaczeniem na realizację zadań w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży,
3) 99.000,00 zł (3%) z przeznaczeniem na szkolenie żeglarskie dzieci i młodzieży.

W 2024 roku o udzielenie dotacji celowej ubiegało się 28 klubów sportowych, które złożyły w sumie 33 wnioski o dotację. Wsparcie finansowe przyznane zostało wszystkim ubiegającym się o dotację organizacjom na kwotę ogółem: 3.800.000,00 zł. Otrzymane dofinansowanie kluby mogą przeznaczyć w szczególności na: zakup sprzętu sportowego, realizację programów szkolenia, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie kontraktów zawodniczych i wynagrodzenia kadry trenerskiej.

Przypomnijmy : Największym beneficjentem środków miejskich jest Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg z kwotą 1,3 mln zł na 2-ligowy klub piłki nożnej. Na drugim miejscu jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy KOTWICA 50 Kołobrzeg z kwotą dotacji w wysokości 1 mln zł na 1-ligowy klub koszykarski. Na trzecim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska KOTWICA Kołobrzeg z kwotą 345 tys. zł na kształcenie dzieci i młodzieży.  

Nowym klubem, który otrzymał dofinansowanie był Baltic Tenis Club, który będzie prowadził bezpłatne szkolenia tenisowe dla uczniów szkół podstawowych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama