Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wybrano nazwę dla naszej najdłuższej promenady w Polsce

W ubiegłym roku Regionalne Centrum Kultury ogłosiło "Konkurs na nazwę dla najdłuższej polskiej promenady". Konkurs ten miał na celu nadanie nazwy dla promenady  pieszo-rowerowej, a odpowiedzi napłynęły z całej Polski, było ich 200.

Jury, po dokładnej analizie wszystkich zgłoszeń, stwierdziło, że same nazwy nie wybierze. Zamiast tego postanowiono, że to mieszkańcy będą mogli je wybrać z zaproponowanych nazw: Promenada Morskich Szeptów, Promenada Bursztynowa, Promenada Tolerancji, Promenada Uzdrowiskowa.

W drugim etapie konkursu, prawie 400 osób oddało swoje głosy, a oto wyniki:

Promenada Morskich Szeptów – 156 głosów
Promenada Bursztynowa – 125 głosów
Promenada Uzdrowiskowa – 58 głosów
Promenada Tolerancji – 58 głosów

Promenada Morskich Szeptów zdobyła przewagę z ogromnym poparciem, otrzymując  156 głosów. Autorką zwycięskiej propozycji jest Pani Roksana Gil z Cedyni, która w uzasadnieniu swojego wyboru podkreśliła, że nazwa ta "symbolizuje bliską relację między naturą a ludźmi, gdzie fale delikatnie szepczą sekrety natury do ucha spacerowiczów".

Promenada ma długość 3 kilometrów, miasto zastanawia się teraz nad sposobem wyeksponowania nazwy w kilku miejscach na całej długości.

A wam jak podoba ta nazwa?

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama