Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

I ty możesz uratować czyjeś życie: AED w nietypowych miejsach

Od środy rozpoczął się montaż 4 urządzeń ratujących życie. Zieleń Miejska postanowiła zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w dość nietypowy sposób – poprzez zamontowanie dwóch urządzeń AED, czyli Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych, na dwóch różnych, acz symbolicznych miejscach. Jedno z tych urządzeń trafiło na kołobrzeski cmentarz, gdzie tradycyjnie kojarzymy miejsca odpoczynku z ciszą i spokojem. Zamontowano je na budynku administracji cmentarza. Jednak, jak podkreśla Andrzej Staszak dyrektor spółki: "Życie nie zawsze podąża za planem, a potrzeba szybkiej interwencji przy nagłych zdarzeniach kardiologicznych może pojawić się wszędzie."

Drugie urządzenie AED znalazło swoje miejsce przy wejściu na kołobrzeskie targowisko, gdzie tętni życie handlowe miasta. Decyzja o umieszczeniu defibrylatora na tym właśnie miejscu wynika z chęci zapewnienia szybkiej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia w tłumie lub w trakcie zakupów. Istotnym elementem komunikatu spółki jest przekaz, że korzystanie z urządzeń AED jest niezwykle proste i dostępne dla każdego. Instrukcje są intuicyjne, a urządzenie prowadzi użytkownika krok po kroku, aż do przyjazdu ratowników medycznych.

"Nie bójmy się pomóc. Każdy z nas może uratować czyjeś życie. AED są tak zaprojektowane, aby nawet osoby bez przeszkolenia medycznego mogły skutecznie udzielić pomocy przed przyjazdem profesjonalnych służb ratunkowych" – dodaje Andrzej Staszak.

3 urządzenie znajduje się na terenie spółki Zieleń Miejska przy 6 Dywizji Piechoty, a 4 w punkcie RIPOK. Warto dodać, że kilka dni temu takie same urządzenie zamontowano tuż obok biura paszportowego mieszczącego się ulicy Grottgera.

Do tej pory w Kołobrzegu było 6 takich urządzeń. Teraz ich liczba urosła do 11. Gdzie znaleźć takie urządzenia podpowiada mapa.

Przypomnijmy : AED (ang. Automated External Defibryllator) jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego, ocenia rytm serca i decyduje, czy należy wykonać defibrylację czy też nie, Urządzenie to wydaje polecenia osobie, która udziela pierwszej pomocy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama