Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Edukacja, zdrowie, wsparcie: podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi

W środę podpisano umowy dotacyjne z siedmioma organizacjami pozarządowymi, które będą realizować zadania związane z ochroną zdrowia, promocją zdrowego stylu życia oraz wsparciem osób niepełnosprawnych. Kto otrzymał wsparcie i na jaką działalność?

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Kołobrzegu otrzyma dotację w wysokości 7 800,00 zł na projekt „Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz Dawców komórek macierzystych”. Celem jest zwiększenie liczby dawców krwi i rejestracji w DKMS.

Stowarzyszenie Amazonek Kołobrzeg otrzyma 9 000,00 zł na realizację zadania „Edukacja i rehabilitacja – kontra rak piersi”. Projekt ma na celu edukację w zakresie profilaktyki i walki z rakiem piersi.

Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks” Kołobrzeg otrzyma 6 000,00 zł na program edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego oraz zapobiegania zaburzeniom psychicznym.

Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu otrzyma 10 000,00 zł na działania integrujące osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem.

Fundacja NA PRZEKÓR PRZECIWNOŚCIOM otrzyma dwie dotacje: 12 000,00 zł na pomoc suicydologiczną dla mieszkańców powiatu kołobrzeskiego oraz 14 400,00 zł na grupę wsparcia dla osób po stracie bliskiej osoby.

Stowarzyszenie „VICTORIA” dla Osób z Chorobą Nowotworową otrzyma 50 000,00 zł na prowadzenie działań psychoterapeutycznych i rehabilitacyjnych w Hospicjum domowym i stacjonarnym.

Fundacja „Bezpieczny Powiat” otrzyma dotację na powiatowy program zapobiegania przemocy w rodzinie, Kwota dotacji: 31.500,00 zł.

Podpisanie tych umów otwiera nowe perspektywy dla działań społecznych na terenie powiatu. Organizacje pozarządowe, uzyskując wsparcie finansowe, będą mogły skuteczniej realizować cele związane z ochroną zdrowia, edukacją oraz wsparciem dla osób potrzebujących.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama