Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Trzech niesamowitych ratowników nagrodzonych na gali [foto]

Tym żyła w sobotę cała Polska. Gdy tylko rano opublikowaliśmy informację o 3 ratownikach z Brzegowej Stacji Ratownictwa ruszyła informacyjna lawina(przeczytaj). Zarówno lokalne media jak i ogólnopolskie stacje radiowe i telewizyjne mówiły o wyczynie Pawła Depty, Jacka Rzeszotarskiego oraz Maćka Deręgowskiego. Pokonali nocą 700 kilometrów by wziąć udział w akcji, gdzie inne służby poległy.

Przypomnijmy od poniedziałku na sporym fragmencie kry znajduje się 6 miesięczny piesek , cała akcja rozgrywa się w województwie mazowieckim w miejscowości Kuligów. Na miejscu próby dostania się do pieska podejmowały różne służby, były grupy interwencyjne WOPR, byli strażacy z okolicznych jednostek. W mediach pojawiają się kolejne informacje, że sytuacja pogodowa znacznie ogranicza możliwość jakichkolwiek działań na wodzie z powodu ogromnej ilości lodowych kry. Dodatkowo, zator lodowy niedaleko uwięzionego psa stwarza poważne zagrożenie dla ratowników.

O sprawie z facebooka dowiedział się Paweł Depta, po konsultacji z dyrektorem Brzegowej Stacji Ratownictwa otrzymuje on zielone światło do akcji. Szybki kontakt telefoniczny z kolegami i cała trójka stawiła się w bazie by pobrać specjalne skafandry. Zezwolono na udział łodzi, panowie zatankowali swój prywatny pojazd i udali się w nocy do Kuligowa. Pierwsze podejście się nie udało, zwierzak przestraszony skrył się. Druga próba odnosi sukces, a przemarznięty psiak z objawami hipotermii trafia na brzeg, gdzie niezwłocznie jest przekazany fundacji Znajdki, która kieruje się z nim do szpitala.

Gdy ratownicy przyjechali do Kołobrzegu zaproszono ich na Galę, która odbyła się wczoraj w hotelu Diune. Prowadzący imprezę Tomasz Kammel zaprosił ich na scenę, podczas tego momentu powitani zostali przez wszystkich gorącymi owacjami na stojąco. Otrzymali oni kwiaty i podziękowania od obecnego na imprezie wojewody, prezydent oraz starosty.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama