Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

A miało być tak pięknie, utrudnienia potrwają dłużej...

Pod koniec września rozpoczęto prace nad budową kładki pieszo-rowerowej, która znajduje się nad Kanałem Drzewnym na Łopuskiego. W związku z tym wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, a na tym odcinku ulicy droga stała się jednokierunkowa. Wykonawca otrzymał 180 dni na wykonanie ścieżki. Na początku stycznia informowaliśmy, że wykonawca nie zgłasza żadnych problemów z budową i prace powinny zakończyć się zgodnie z planem pod koniec stycznia. Jednak dni mijają, a mieszkańcy i kierowcy pytają, dlaczego od kilku dni nikogo na placu budowy nie widać, a droga nadal jest jednokierunkowa. Kiedy znikną uciążliwe utrudnienia w ruchu?

Sprawdziliśmy. Okazuje się, że problemy są dwie natury. "Pierwszy, szybszy do rozwiązania, to żywicowanie nawierzchni. Wykonawcy oczekują odpowiednich warunków atmosferycznych (musi być sucho i minimum 5 stopni Celsjusza powyżej zera). Drugi problem jest bardziej złożony. Lampki ledowe, które miały oddzielać ciąg pieszy od ciągu rowerowego, okazały się za wysokie ze względu na konstrukcję mostu. W związku z tym trzeba wykonać je na zamówienie, w takiej obudowie, aby nie wystawały nad powierzchnię. To niestety wymaga czasu. Obecny termin zakończenia inwestycji to koniec marca bieżącego roku." - poinformował rzecznik prasowy prezydenta Michał Kujaczyński.

Przesunięcie terminu inwestycji o dwa miesiące wymagałoby jednak poinformowania mieszkańców. Na pytanie, dlaczego tak się nie stało, nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama