Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kiedy pociągi zaczną zatrzymywać się na nowych przystankach ?

Dwa przystanki kolejowe są już gotowe do pracy, zapytaliśmy w PKP kiedy pociągi zaczną się na nich zatrzymywać i od kiedy znajdą się w rozkładzie jazdy. Znamy już odpowiedź. Postoje pociągów na przystankach Kołobrzeg Radzikowo i Kołobrzeg Amfiteatr planowane są od 10 marca 2024 roku. Realizacja projektu jest częścią "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025" i ma na celu poprawę infrastruktury kolejowej oraz ułatwienie podróży pasażerom.

Obecnie wykonawca prowadzi prace przy budowie przystanku Kołobrzeg Ogrody, którego zakończenie planowane jest do końca marca 2024 roku. Przystanek Radzikowo zostanie zlokalizowany przy ul. Grzybowskiej, natomiast przystanek Amfiteatr przy ul. Fredry.(wg PKP, dla nas to 4 Dywizji Wojska Polskiego). Peron na nowym przystanku Ogrody, podobnie jak na przystankach Radzikowo i Amfiteatr, będzie dostosowany do wysokości ułatwiającej podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Dodatkowo, zamontowane zostaną wiaty, ławki oraz stojaki rowerowe, aby zapewnić komfortowe oczekiwanie na pociąg.

Inwestycja nie tylko ułatwi podróżowanie, ale również promuje ekologiczne środki transportu. Stojaki rowerowe umożliwią podróżowanie rowerem w połączeniu z koleją, zachęcając do korzystania z dwóch ekologicznych środków transportu. Dodatkowo, oświetlenie na przystankach zapewni bezpieczne podróżowanie po zmroku, a czytelne oznakowanie i tablice z rozkładami jazdy ułatwią orientację pasażerom. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się będą miały zapewniony dostęp dzięki pochylniom i ścieżkom naprowadzającym.

 

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama