Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Śledź czy szprot? Czego najwięcej wyłowiono w 2023 roku

Kołobrzeski port podsumował wyniki połowowe floty rybackiej za rok 2023. Niestety, dane nie przyniosły optymistycznych wieści, gdyż ogólna ilość wyładowanych ryb spadła o niemal 4 tysiące ton w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając łączny wynik 20 485 ton. To oznacza, że mimo starań rybaków, 2023 rok okazał się trudniejszy dla branży rybackiej w Porcie Kołobrzeg.

Pod względem wyładunków Kołobrzeg zajął drugie miejsce w Polsce, ustępując jedynie Helowi, gdzie wyłowiono łącznie 30 281 ton ryb. Warto jednak zauważyć, że i tam obserwowany jest trend spadkowy, gdyż wynik ten jest niższy niż ten odnotowany w 2022 roku, kiedy to osiągnięto 35 140 ton.

Na liście najczęściej poławianych gatunków ryb, zdecydowanym liderem okazał się szprot. Następnie plasuje się śledź, stornia, tobiasz oraz gładzica. Makrela, dorsz i inne gatunki ryb znalazły się na dalszych miejscach w hierarchii.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama