Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wojskowa przysięga przy latarni [foto]

To już niejako tradycja, że przysięga wojskowa odbywa się nad morzem, w zależności od liczebności żołnierzy albo ma to miejsce przy latarni morskiej lub przy pomniku Zaślubin. W sobotę rano ślubowali żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej z 12 Pułku Logistycznego mieszczącego się na ulicy Koszalińskiej. Przysięga wojskowa to dzień, który na zawsze zapisuje się w sercach i kartach pamięci każdego żołnierza oraz ich rodzin jako moment wyjątkowy, podsumowujący trud i wysiłek włożony podczas wymagającego szkolenia. Jest to moment, w którym żołnierze zobowiązują się służyć Rzeczypospolitej Polskiej, nieść dumę narodową w imię dobra wspólnego oraz stawić czoła wszelkim wyzwaniom, które mogą pojawić się na ich drodze. To ślubowanie, które symbolizuje ich oddanie, determinację i gotowość do służby dla ojczyzny, niezależnie od trudności czy niebezpieczeństw, jakie mogą ich spotkać.

W sobotniej uroczystości wzięło udział wielu gości, m.in.: przedstawiciele służb mundurowych, a także rodziny i przyjaciele młodych żołnierzy.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama