Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Platforma prezentuje jedność i ambicje przed wyborami

W poniedziałek odbyła się ważna konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej, na której obecni byli kluczowi liderzy. Wśród uczestników znaleźli się marszałek Olgierd Geblewicz, członek zarządu Anna Bańkowska, senator Janusz Gromek, poseł Marek Hok, prezydent miasta Anna Mieczkowska, a także przyjaciele i członkowie partii. Spotkanie rozpoczęła Anna Bańkowska, podkreślając wagę nadchodzących wyborów samorządowych. “Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak istotne są te wybory. Chcemy, aby zwycięstwo 7 kwietnia było równie doniosłe jak to z 15 października. Teraz mamy szansę żyć w proeuropejskim kraju” - powiedziała Bańkowska.

W niedzielę wieczorem podjęto uchwałę w sprawie kandydatów. Marszałek Geblewicz wyraził pewność siebie: “Jesteśmy silni, zwarci i gotowi na drogę do zwycięstwa 7 kwietnia.” Podczas spotkania poruszano tematy związane z przekazaniem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość po 8 latach. Liderzy Platformy Obywatelskiej podkreślili również miesiące i lata pracy nad budowaniem pozycji Polski w Unii Europejskiej. Odblokowanie pułapek postawionych przez PIS będzie wymagało zmian, które nastąpią w wyborach prezydenckich - dodał marszałek Geblewicz.

To ważne wydarzenie stanowiło okazję do przedstawienia strategii i celów Platformy Obywatelskiej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Liderzy partii wyrazili jedność i determinację w dążeniu do sukcesu w tych kluczowych dla kraju wyborach. W swoich wystąpieniach liderzy podkreślali wspólną drogę, jaką chcą obrać. “Nie idziemy osobno, ale jako koalicja obywatelska” - zaznaczył jeden z uczestników. “Szukamy przyjaciół, a naszym jedynym przeciwnikiem jest Prawo i Sprawiedliwość”.

Marszałek Geblewicz wyraził marzenie o odzyskaniu wszystkich sejmików. “Chcemy wygrywać także w najważniejszych miastach w Polsce” - kontynuował. Liderzy partii podkreślili, że ich celem jest budowanie proeuropejskiego kraju i odblokowanie pułapek postawionych przez PIS.

Na konferencji ogłoszono kandydatów Platformy Obywatelskiej. Anna Mieczkowska będzie ubiegać się o stanowisko prezydenta Kołobrzegu, a Anna Bańkowska wystartuje w wyborach do sejmiku. Obydwie liderki wyrazili determinację i gotowość do pracy na rzecz mieszkańców. Prezydent Mieczkowska zapowiedziała, że 23 lutego odbędzie się konwencja wyborcza, na której zostanie przedstawiony program oraz drużyna. Na konferencji głos zabierali również Marek Hok oraz Janusz Gromek.

Po spotkaniu odbyła się krótka konferencja prasowa. Więcej informacji można znaleźć w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama