Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

We wtorek protesty rolników, w tle import zboża z Ukrainy

We wtorek, w całej Polsce spodziewane jest wystąpienie ponad stu blokad na drogach, stanowiących kolejny etap strajku generalnego rolników. Wśród głównych postulatów manifestujących znajduje się postulat wstrzymania importu towarów rolnych z Ukrainy. Rolnicy domagają się również zatrzymania procedowania przez Komisję Europejską propozycji klimatycznych i ekologicznych, które ograniczają produkcję rolno-spożywczą, szczególnie te zawarte w Europejskim Zielonym Ładzie. W Kołobrzegu, protestujący rolnicy zamierzają zablokować wjazd do portu. Trasa ich przejazdu dostępna jest poniżej. Utrudnienia w ruchu spodziewamy się na 6 Dywizji Piechoty, Trzebiatowskiej, Jedności Narodowej, Solnej. Dłuższy postój przewidywany jest w okolicach Mostu Portowego. Następnie powrót przewidziany jest ulicami Unii Lubelskiej, Koszalińską, Krzywoustego i obwodnicą Kołobrzegu. Utrudnienia potrwają około 2-4 godzin.

Rolnicy oczekują m.in. skutecznej ochrony unijnego rynku artykułów rolno-spożywczych przed nadmiernym napływem produktów spoza Unii Europejskiej, w tym z Ukrainy i krajów MERCOSUR. Wskazują na produkcję tych towarów, które nie spełniają standardów unijnych i zostały wytworzone przy użyciu niedozwolonych metod produkcji. Produkty takie jak zboża i ich przetwory, oleje roślinne, cukier, mięso drobiowe, jaja, miód, owoce miękkie, wołowina oraz materiał siewny znajdują się w centrum tych żądań.

Protest ma rozpocząć się około 10.30.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama