Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Roczna odprawa policji, ile przeprowadzono interwencji w 2023?

W czwartek w murach Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odbyła się odprawa roczna, stanowiąca podsumowanie aktywności i osiągnięć funkcjonariuszy w minionym roku. Wydarzenie to zgromadziło szerokie grono gości, w tym Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, doktora Marka Jasztala, oraz przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, rady powiatu i miasta, burmistrzów i wójtów gmin.

Rozpoczęcie odprawy należało do inspektora Dariusza Hoca, komendant przedstawił osiągnięcia policjantów operujących na terenie powiatu, szczegółowo omawiając dane dotyczące działań na polu kryminalnym, prewencji oraz bezpieczeństwa drogowego. Podkreślił także istotę działań prewencyjnych i profilaktycznych w poprawie ogólnego stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

W liczbach, aktywność Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu na koniec 2023 roku to ponad 18 tysięcy interwencji policyjnych, z czego blisko 13 669 przekazano z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Interwencje te obejmowały zarówno sytuacje w miejscach publicznych, jak i interwencje domowe. Istotnym elementem działań były procedury „Niebieska Karta”, inicjowane w 68 przypadkach.

Efektywna praca profilaktyczna zaowocowała aktywnym udziałem lokalnej społeczności w korzystaniu z narzędzi takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, co zaowocowało 538 zgłoszeniami. Skuteczne działania policji w minionym roku pozwoliły na potwierdzenie i wyeliminowanie 232 zagrożeń.

Policjanci zainicjowali także łącznie 1462 postępowania przygotowawcze, w tym dotyczących m.in. - 220 kradzieży cudzej rzeczy, 6 kradzieży samochodu, 93 kradzieży z włamaniem, 5 przestępstw rozbójniczych, 23 uszczerbku na zdrowiu, 115 uszkodzeń rzeczy. |

Działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu w 2023 roku ujawniły 8591 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. W związku z tym na ich sprawców nałożono - 5592 mandaty karne, 2595 pouczenia oraz skierowano 404 wnioski o ukaranie. Policjanci zatrzymali w tym okresie 110 kierujących samochodami pod wpływem alkoholu oraz 41 nietrzeźwych kierujących innymi pojazdami (inne niż mechaniczne – rower, hulajnoga). Policjanci zatrzymali 4027 które przekroczyły dozwoloną prędkość i ujawnili 133 przekroczeń prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymano 220 uprawnień do kierowania i 1120 dowodów rejestracyjnych.

Podczas odprawy poinformowano, że po  30 lat służby na emeryturę odchodzi nadkom. Arkadiusz Kowalski - naczelnik Wydziału Prewencji.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama