Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Konkurs na dyrektora SP 6 od nowa

Nie będzie dalej realizowany konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu. Jak udało nam się ustalić, postanowiono konkurs pozostawić bez dalszego biegu. Po zatwierdzeniu tego stanowiska przez prezydenta miasta, zostanie ogłoszony nowy konkurs. Sprawa wywołała nieco zamieszania w miejskim środowisku oświatowym, natomiast przyczyna problemu jest prozaiczna. Ze względu na obsadzenie większą liczbą osób ze strony organizacji związkowych komisji konkursowej, uległa ona zwiększeniu także po stronie organu prowadzącego i kuratorium. Podczas posiedzenia okazało się jednak, że spowodowało to dysproporcję przedstawicieli w tym gremium. Ustalono, że może to spowodować skuteczne zaskarżenie wyników konkursu przez osobę, która nie zgodzi się z ustaleniami komisji.

Na konkurs wpłynęły dwie oferty. Nowy dyrektor obejmie obowiązki wraz z nowym rokiem szkolnym. Do tego czasu, szkołą zarządza dyrektor Andrzej Haraj.

Od redakcji:
Skontaktowała się z nami przedstawicielka zakładowych organizacji związkowych, która zwróciła nam uwagę, że w sprawie chodzi nie o liczbę strony związkowej, która wynosi 2 osoby, bo tyle w szkole jest związków zawodowych, a strony społecznej. Podsumowując, w konkursie strona społeczna miała 6 głosów, a miasto i kuratorium razem 8.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama