Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Prace remontowe latarni morskiej wkrótce się rozpoczną

Latarnia morska w Kołobrzegu oraz fort Ujście przejdą gruntowną renowację. Mimo, że umowa na remont została podpisana już w listopadzie, prace nie mogą się rozpocząć z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Prezydent Anna Mieczkowska wyjaśnia, że prace będą mogły ruszyć dopiero gdy temperatura się nieznacznie podniesie, co uniemożliwia rozpoczęcie długo oczekiwanych prac.

Zabytek oraz jego otoczenie odzyskają dawny blask, który zostanie podkreślony całkowicie nową iluminacją. Ostatni kapitalny remont ceglanej budowli miał miejsce ponad 40 lat temu. Całkowity koszt prac szacowany jest na 5.777.777,77 zł brutto, z czego 5 milionów złotych pochodzi z zewnętrznych źródeł finansowania, w tym dofinansowania rządowego z programu Polski Ład.

Prace obejmą naprawę konstrukcji muru oporowego, bastionu, wieży fortu, wieży latarni, elewacji, drewnianych drzwi, naprawę instalacji elektrycznej oraz wykonanie nowej iluminacji. Ze względu na zabytkowy charakter budowli, wykonawca będzie współpracować z ekspertami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Planowany termin zakończenia remontu zewnętrznej części jest sierpień. Plac budowy ma zostać przekazany na początku marca, kiedy to pojawią się również rusztowania. Niestety, remont będzie się wiązał z ograniczonym wejściem do latarni w sezonie letnim.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama