Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bańkowska nie odpuszcza Dąbkowskiemu

Radny Rady Miasta Kołobrzeg - Artur Dąbkowski, został prawomocnie skazany przez sąd za pomówienie Anny Bańkowskiej, członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Poszło m.in. o twierdzenie, że miała ona załatwiać Dąbkowskiemu pracę, który odszedł ze spółki uzdrowiskowej, należącej do samorządu wojewódzkiego. Bańkowska skierowała sprawę także do sądu cywilnego. W tej sprawie zapadł nieprawomocny wyrok. Otrzymaliśmy w związku z tym oświadczenie Anny Bańkowskiej: "Uprzejmie informuję, że w dniu 22 lutego 2024 roku wygrałam postępowanie przeciwko Arturowi Dąbkowskiemu o ochronę moich dóbr osobistych. Sąd Okręgowy w Koszalinie zobowiązał p. Dąbkowskiego do opublikowania przeprosin z powodu rozgłoszenia w dniu 14 października 2021 roku nieprawdziwych informacji, że rzekomo zaoferowałam p. Dąbkowskiemu pracę w spółce Miejska Energetyka Cieplna sp. z o.o".

Tę informację szefowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Kołobrzegu ogłosiła także na swoim profilu w mediach społecznościowych. Odnosił się do tego także sam Dąbkowski, którego poprosiliśmy o komentarz. "Wszystkie finansowe żądania p. Bańkowskiej zostały odrzucone, zapłaciła za wniesienie bezpodstawnych roszczeń. Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku, żeby wnioskować o pokrycie kosztów mojej kancelarii prawnej. Rozważymy, po zapoznaniu się z uzasadnieniem, wniesienie apelacji" - napisał Artur Dąbkowski. Warto tu podkreślić, że co do zasady, Anna Bańkowska w zasadniczej części postępowania wygrała, sąd nie zgodził się z częścią jej oczekiwań, czego Dąbkowski nie zaznacza.

Przy okazji, zainteresowaliśmy się sprawą oskarżeń wobec Anny Bańkowskiej, dotyczących rzekomego załatwiania przez nią pracy jednej z osób współpracujących z Platformą Obywatelską. Sprawa ta pojawiła się przed zakończeniem kampanii parlamentarnej w 2023 roku, a następnie złożono doniesienie do prokuratury. Obecnie pojawiły się plotki o jakimś "trwającym postępowaniu". Sprawdziliśmy. Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu odmówiła wszczęcia postępowania z zawiadomienia w oparciu o art. 231 par. 1 kk w dniu 31 stycznia, wobec braku stwierdzenia popełnienia czynu zabronionego. Postanowienie w tej sprawie jest prawomocne.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama