Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zmiana granic administracyjnych a rozwój miasta [wideo]

Jedną z ważniejszych uwałach podejmowanych na sesji Rady Miasta była ta o zmianie granic administracyjnych Gminy Miasto Kołobrzeg. 11 radnych zagłosowało za projektem, 4 było przeciw i 4 się wstrzymało, który teraz zostanie zaopiniowany przez wojewodę zachodniopomorskiego, a następnie trafi do premiera.

Teraz pojawiła się możliwość aby 123 hektary znajdujące się w Korzyścierzynku przejął Kołobrzeg. Miasto planuje zagospodarować te tereny, w tym budowę portu, który będzie służyć inwestycjom w morskie farmy wiatrowe. Mówiło się też o panelach produkujących energię. Urzędnicy zapowiadają także utworzenie małej strefy ekonomicznej, mającej przyczynić się do rozwoju miasta. Na sesji podkreślano dobrze funkcjonującą strefę ekonomiczną w Koszalinie czy Białogardzie.

Projekt uchwały został poparty przez wiele środowisk kołobrzeskich. Poparty został też przez mieszkańców podczas konsultacji. Podczas sesji, temat poszerzenia granic miasta ponownie wywołał emocje. Radny Maciej Bejnarowicz argumentował, że proces włączenia Korzysćienka do granic miasta nie jest korzystny dla mieszkańców Gminy Kołobrzeg, którzy, jak wynika z konsultacji przeprowadzonych w gminie, są temu przeciwni. Zarzucono mu jednak, że nie działa w imieniu mieszkańców Kołobrzegu, tylko mieszkańców Gminy Kołobrzeg, gdzie obecnie mieszka.

To drugie podejście do poszerzenia granic miasta, po tym, jak pierwsza próba zakończyła się fiaskiem. Teraz, po wyborach wygranych przez Koalicję Obywatelską, miasto liczy na większą przychylność rządu.

Decyzja o poszerzeniu granic miasta miała na celu urozmaicenie rynku pracy oraz zwiększenie bezpieczeństwa gospodarczego miasta i jego mieszkańców poprzez rozwój nowych gałęzi biznesu.

Dyskusję można obejrzeć w materiale wideo z sesji.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama