Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto pozyskało teren pod schronisko [wideo]

Dziś odbyła się wspólna konferencja prasowa, w której udział wzięli Prezydent Miasta Kołobrzeg - Anna Mieczkowska, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Oddział Terenowy w Koszalinie - Marek Gil, oraz przedstawiciele organizacji i wolontariuszy pomagających bezdomnym zwierzętom.

Podczas konferencji ogłoszono, że Miasto pozyskało bezpłatnie działkę  w obrębie ewidencyjnym Rościecino, przeznaczoną na budowę nowoczesnego schroniska dla zwierząt. Działka znajduje się przy węźle drogi S6 w Bezprawiu. Powierzchnia nieruchomości wynosi 1,59 ha i zgodnie z planem zagospodarowania jest dedykowana wyłącznie na ten cel. Prezydent Miasta zadeklarowała, że jeszcze w tym kwartale ogłoszone zostanie postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej. Planuje się, że projektowanie zakończy się na początku przyszłego roku, a oprócz schroniska zaplanowana jest także budowa drogi dojazdowej.

Obecnie w Kołobrzeskim schronisku przebywa 87 psów i 27 kotów. Planuje się, że w nowym schronisku znajdzie się miejsce dla 100 psów. Prezydent zachęca wójtów z powiatu kołobrzeskiego do współpracy w celu wspólnego wybudowania bezpiecznego domu dla bezdomnych zwierząt. Obecnie nie można jeszcze oszacować potrzebnej kwoty na budowę schroniska.

Prezydent podkreśliła, że schronisko zostanie wybudowane, niezależnie od tego, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne, czy nie. Tym samym zakończona została trudna procedura szukania i pozyskiwania terenu pod tę ważną inwestycję.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama