Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ścieżka do Dygowa i dalej do Pyszki jest już pewna

To, co było zapowiadane w ubiegłym roku, zmierza wreszcie do szczęśliwego końca. Jest ścieżka wzdłuż drogi 162 (do Rościęcina), jest alternatywna ścieżka dla trasy S11 (R10). Do tej pory nie było szlaku wzdłuż drogi 163, kierunek Dygowo i dalej. Tymczasem, teren ten jest niezwykle atrakcyjny turystycznie. Droga jednak jest trasą alternatywną nad morze, więc ruch, zwłaszcza w okresie sezonu, jest tam duży. To ma się zmienić i jak mówi nam Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, są na to zarówno środki finansowe, jak i plan inwestycji. Na razie omawiane były dwa etapy działania, czyli z Kołobrzegu do Dygowa (8 km) i z Dygowa do Pyszki (3 km). Jest jednak szansa, że być może uda się to zrealizować w jednym podejściu. Środki finansowe ma zabezpieczyć województwo, a także gminy: Dygowo i Kołobrzeg. Do tematu powrócimy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama