Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nię będzie likwidacji ogródków działkowych w Kołobrzegu [wideo]

Miasto od roku 2019 kontynuowało swoje wsparcie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych, przeznaczając na ten cel kwotę prawie 170 tysięcy złotych. W ubiegłym roku, szczególnie znaczącą pomoc otrzymały Rodzinne Ogrody Działkowe imienia Emilii Gierczak oraz ROD "Kolejarz". Pierwsze z nich uzyskało wsparcie w wysokości 25 tysięcy złotych na utrzymanie rowów melioracyjnych, natomiast drugie otrzymało tę samą kwotę na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej.

Dodatkowo miasto dokonało weryfikacji swoich zasobów, identyfikując tereny, na których możliwe jest tworzenie nowych działek dla kolejnych działkowiczów. W tym kontekście, tereny przy ulicy Marchewkowej wyróżniają się jako potencjalne miejsce dla około 100 działek, podobnie jak obszary na Stańczyka oraz teren, gdzie pierwotnie planowano wybudowanie schroniska.

W obliczu zaniepokojenia użytkowników ogrodów działkowych w całej Polsce dotyczącego wprowadzania nowego planu ogólnego, miasto dokładnie przeanalizowało tę kwestię. Prezydent, w trakcie konferencji prasowej, potwierdziła, że kołobrzeskie ogrody działkowe zostaną uwzględnione w sporządzonym planie. Wprost stwierdziła, że nowe przepisy nie stwarzają zagrożenia dla ogrodów działkowych w Kołobrzegu.

Jak podkreślano na konferencji, użytkownicy działek na Janiskach takiej pomocy od miasta uzyskać nie mogli, ze względu na to, że to już teren gminy Kołobrzeg, a gmina nie przewiduje takiego wsparcia. Dlatego obecny na konferencji wicestarosta Jacek Kuś, starostwo chce wspierać takie działania, pojawił się pomysł wieloletnim planem inwestycyjnym dotyczącym działek. Mowa tu o infrastrukturze. 

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama