Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przygotowania do sezonu letniego: weekendowy pociąg Toruń - Kołobrzeg

Od 22 czerwca do 28 sierpnia, w każdą sobotę i niedzielę, będzie kursować bezpośredni pociąg z Torunia do Kołobrzegu przez Bydgoszcz i Piłę. Połączenie, obsługiwane przez Polregio, jest dotowane przez województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Pociąg “Rybitwa” będzie obsługiwany przez pojazd Elf2 z najnowszej serii, zakupiony w 2022 roku. Bilety w obie strony będą dostępne za 47 zł w ramach oferty “Mini bilet turystyczny”. Pociąg jest wyposażony w klimatyzację, bezpłatne Wi-Fi, miejsca do przewozu rowerów i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Podróż z Torunia do Kołobrzegu potrwa 5 godzin i 12 minut, a droga powrotna - 4 godziny i 43 minuty. Pociąg będzie zatrzymywać się na tych samych stacjach co pociągi dalekobieżne PKP Intercity, pomijając mniejsze miejscowości.

Pomimo możliwości rozpędzenia się do 160 km/h, Elf2 będzie podróżował z prędkością nie przekraczającą 100 km/h na większości trasy. Warto jednak pamiętać, że z Bydgoszczy można dotrzeć nad Bałtyk szybciej, korzystając z pociągów PKP Intercity do Gdańska (poniżej 1,5 godziny) lub Gdyni (niecałe 2 godziny).

oprac:  rynek-kolejowy.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama