Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dzwoni czytelnik: Redakcja? Płonie komenda [foto/wideo]

Po otrzymaniu zgłoszenia od jednego z naszych czytelników, którego informacja wskazywała na pożar w budynku, natychmiast udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Na miejscu zastaliśmy już strażaków, którzy byli gotowi do działania. W akcji ratunkowej pod komendą policji, która miała miejsce przed godziną 10, strażacy wykazali się błyskawiczną reakcją.

Ewakuacja przebiegła sprawnie. 56 osób z budynku komendy policji zdążyło się samodzielnie ewakuować. Niestety, pożar odciął drogę ucieczki jednej osobie znajdującej się na drugim piętrze. W tej krytycznej sytuacji strażacy użyli drabiny, aby wydostać uwięzioną kobietę przez okno. Całe ćwiczenia trwały około 40 minut, sprawdzano pomieszczenia oraz oddymiano budynek.

Warto podkreślić, że taki scenariusz zakładały wcześniejsze ćwiczenia ewakuacyjne, które przeprowadzono w budynku komendy. Dzięki nim można było sprawdzić, czy wszystkie procedury są zachowane, a także zidentyfikować ewentualne obszary do poprawy. Regularne ćwiczenia tego typu są niezwykle ważne, aby w razie potrzeby działać sprawnie i skutecznie.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama