Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W szpitalu powstanie pracownia do leczenia zaburzeń rytmu serca

Szpital w Kołobrzegu tworzy nowoczesną Pracownię Elektrofizjologii, przeznaczoną do diagnostyki i leczenia inwazyjnego zaburzeń rytmu serca i przewodzenia. Przestrzeń ta, wyposażona w nowoczesną salę zabiegową, będzie centrum zaawansowanych procedur medycznych planowanych na lata 2024-2025. Projekt obejmuje szeroki zakres działań, w tym roboty budowlane, prace instalacyjne oraz uruchomienie zaawansowanego sprzętu medycznego, takiego jak system elektrofizjologiczny ze stymulatorem serca oraz system elektroanatomiczny do trójwymiarowego mapowania serca. Dodatkowo, planowany jest zakup aparatu RTG z ramieniem C, aby zapewnić kompleksową obsługę pacjentów.

Dzięki powstaniu tej pracowni, pacjenci z terenu Kołobrzegu i okolic nie będą już zmuszeni podróżować do odległych ośrodków medycznych, takich jak Koszalin. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 3 mln złotych, co przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na zabiegi oraz podniesienia standardu świadczonych usług medycznych.

Urząd Marszałkowski przewiduje wsparcie dla kołobrzeskiego szpitala w wysokości 1,9 mln złotych na rok 2024. Dodatkowo, na rok 2025 planowane jest zabezpieczenie 1 mln złotych ze środków budżetowych województwa. Dziś podpisano umowę na tą inwestycję w obecności członka zarządu Anny Bańkowskiej i zastępca dyrektora szpitala ds. ekonomicznych Krzysztofa Sylwesiuka.

Według ordynatora kołobrzeskiego oddziału kardiologii, Waldemara Frąckowiaka, obecnie szkoleniu poddani są lekarze oraz pielęgniarki do wykonywania zaawansowanych zabiegów, a wkrótce dołączy do nich kolejny personel medyczny. Długie oczekiwania na tego rodzaju zabiegi, sięgające nawet kilkunastu miesięcy, stanowią problem dla pacjentów. Utworzenie Pracowni Elektrofizjologii ma za zadanie skrócić ten czas, umożliwiając szybszą i bardziej efektywną opiekę nad chorymi.

Zabiegi ablacji stają się coraz bardziej powszechne, jednak dotychczasowe ograniczenia infrastrukturalne uniemożliwiały ich wykonywanie w Kołobrzegu. Dzięki nowej Pracowni Elektrofizjologii, pacjenci zyskają dostęp do tego rodzaju procedur, które mogą poprawić znacząco ich jakość życia, trwając od jednej do kilku godzin.

Więcej szczegółów w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama