Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tessikowski nie musi przepraszać

Zakończyły się sprawy z zażalenia kandydata do rady powiatu - Tomasza Tamborskiego. Przypomnijmy, obecny starosta chciał zaprzestania rozgłaszania, a także sprostowania nieprawdy ze strony kandydatki do sejmiku województwa Anny Bańkowskiej oraz kandydata do rady powiatu Mirosława Tessikowskiego (przeczytaj). Sąd Okręgowy w Koszalinie nie przychylił się do wniosku i uznał, że wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej mają charakter oceny, a to nie podlega rozpatrzeniu w trybie wyborczym. Ponieważ starosta nie zgodził się z taką decyzją, złożył zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. W czwartek są rozpatrzył sprawę Bańkowskiej, a dziś Tessikowskiego. W obydwu przypadkach sąd podtrzymał postanowienie sądu pierwszej instancji. I choć sąd nie rozpatrywał kto powiedział nieprawdę, a kto miał rację, to jednak uznał, że w trybie wyborczym nie doszło do naruszenia obowiązujących norm.

Z orzeczenia i zakończenia sprawy cieszy się Mirosław Tessikowski. Jak powiedział naszej redakcji, traktuje tę sprawę jako wygraną i jeszcze raz podkreślał, że pisząc o sprawie domków wyborczych przed ratuszem nigdy nie miał zamiaru nikogo pomawiać, a jedynie wyraził swoje stanowisko wobec zaistniałej rzeczywistości i tego, że ktoś postawił w określonym miejscu domek. Usatysfakcjonowana wyrokiem jest także Anna Bańkowska, szefowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Kołobrzegu.

"Sąd oddalił nasze zażalenie. Nie otrzymaliśmy jeszcze uzasadnienia, ale prawdopodobnie sąd podzielił stanowisko sądu okręgowego, że sprawa nie podlega rozstrzygnięciu w trybie wyborczym, w związku z czym podjęte zostaną kroki zmierzające do rozstrzygnięcia sprawy w postępowaniu cywilnym" - poinformowała nas mecenas Marta Pawlicka, pełnomocnik Tomasza Tamborskiego.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama