Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To tu powstanie parking na 365 miejsc [wideo]

Na terenie portu odbyła się konferencja prasowa na której poznaliśmy szczegóły i plan budowy parkingu wielopoziomowego, który zbudowany zostanie na terenie portu przy ulicy Portowej. Prace rozpoczną się pod koniec kwietnia tego roku. Budowa zajmie około 14 miesięcy, a planowana ilość miejsc parkingowych to 365. Parking wyposażony zostanie w kilka nowinek technicznych takich jak możliwość rezerwacji miejsca online, przy wjeździe znajdą się kamery rozpoznające tablice rejestracyjne. Na parterze mają znaleźć się punkty handlowe. Obiekt powstanie w linii prostej 140 metrów od nabrzeża.

Na konferencji podano również informacje dotyczące nowych parkingów miejskich. Szczególnie wartościową inwestycją jest parking zlokalizowany przy ulicy Kamiennej, który znajduje się w najbardziej zaawansowanym stadium realizacji. Planowany jest wielopoziomowy parking na 325 samochodów oraz zewnętrzny parking na 13 autobusów. Ten jest już otwarty. Całkowita wartość tej inwestycji to 30,7 miliona złotych. Co istotne, aż 90% funduszy na ten cel pochodzi z zewnętrznych źródeł. Dofinansowanie w wysokości 27,6 miliona złotych zostało przyznane z Programu Inwestycji Strategicznych. Pomimo pierwotnego terminu budowy wynoszącego 590 dni, przedstawiciele wykonawcy zapewniają, że prace zostaną zakończone wcześniej jeszcze w bieżącym roku.

Kolejną inwestycją parkingową jest projekt "Parkuj i Jedź" zlokalizowany przy ulicy 6 Dywizji Piechoty. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową. Firma projektowa opracowała już koncepcję, według której na tym obszarze powstanie łącznie 171 miejsc parkingowych, w tym 8 wyposażonych w stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz 6 dla autobusów. Dodatkowo, parking będzie wyposażony w toaletę.

Kolejnym planowanym parkingiem w formule "Parkuj i Jedź" będzie obiekt zlokalizowany przy ulicy Fredry przy amfiteatrze. Obecnie trwa postępowanie na wyłonienie firmy odpowiedzialnej za projektowanie tej inwestycji. Do urzędu wpłynęły 4 oferty. Zakłada się, że dokumentacja zostanie ukończona do końca roku. Parking będzie dwukondygnacyjny, z jedną kondygnacją podziemną i jedną naziemną, oraz będzie wyposażony w toaletę. Dokładna liczba miejsc parkingowych będzie znana na etapie koncepcji, szacuje się, że będzie ich około 200-250.

Wszystkie te inwestycje zostaną dodatkowo wzbogacone poprzez implementację Inteligentnego Systemu Transportowego. W wybranych punktach miasta pojawią się elektroniczne tablice informacyjne, około 30 w sumie, które będą informować kierowców o dostępnych miejscach parkingowych na poszczególnych parkingach. Ten system ma zwiększyć efektywność ruchu pojazdów i zmniejszyć korki spowodowane poszukiwaniem miejsca do zaparkowania.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama