Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rowerem do Pyszki? Wkrótce będzie to możliwe [wideo]

W domu Kultury w Dygowie podpisano dziś ważne porozumienie dotyczące budowy ścieżki pieszo - rowerowej Kołobrzeg - Pyszka. Przybędzie nam  dodatkowe 11 km ścieżki. Nowy szlak będzie ciągnął się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 163, między Kołobrzegiem a Pyszką. Jak zapewniano na konferencji droga w większości będzie asfaltowa, na odcinku w Dygowie łączyć się będzie z chodnikami i wyłożona będzie kostką brukową. Droga będzie prowadzona naprzemiennie raz lewą raz prawą stroną jezdni. Zostanie wybudowana na niej też mała infrastruktura. Dodatkowo wybudowany zostanie w Niekaninie chodnik prowadzący do znajdującego się tam marketu.

Podpisane dziś porozumienie zostało osiągnięte pomiędzy województwem zachodniopomorskim a gminami Kołobrzeg i Dygowo, które zobowiązały się do współpracy oraz dofinansowania inwestycji pod nazwą "Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 163, na odcinku Kołobrzeg - Pyszka". Całkowity koszt projektu szacowany jest na 20,5 mln zł, przy długości trasy około 11 km. Termin zakończenia przewidywany jest na przyszły rok. Jak mówiła Anna Bańkowska w planach jest wybudowanie odcinka do Karlina, połączyło by to już istniejącą sieć rowerową.

Strony uzgodniły, że województwo zachodniopomorskie pokryje 50% kosztów, zaś pozostałe 50% zostanie podzielone pomiędzy gminy Dygowo i Kołobrzeg. Dodatkowo, gminy zobowiązały się do pokrycia w 100% kosztów związanych z ewentualnymi odszkodowaniami za nabywanie gruntów niezbędnych do realizacji projektu.

Po finalizacji porozumienia i zapewnieniu finansowania przez gminy, województwo planuje jeszcze w tym roku rozpoczęcie procedury przetargowej, co stanowi początek realizacji inwestycji.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama