Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

List intencyjny w sprawie portu serwisowego w Kołobrzegu [wideo]

W Marinie Solnej miało miejsce spotkanie z przedstawicielami grupy Orlen Neptun, podczas którego prezes portu kołobrzeskiego, Artur Lijewski, podpisał list intencyjny. To ważne wydarzenie otwiera przed Kołobrzegiem perspektywę stania się pierwszym portem serwisowym dla morskiej energetyki wiatrowej. Ta inicjatywa ma ogromne znaczenie dla rozwoju zarówno portu, jak i miasta.

Nowe miejsca pracy powstaną w związku z tym projektem, a co ważne, nie będą one związane jedynie z turystyką i uzdrowiskiem. Prezydent Anna Mieczkowska, wypowiadając się na konferencji prasowej, podkreśliła gotowość portu do pełnienia roli bazy serwisowej. W trakcie budowy i eksploatacji farm wiatrowych, będzie potrzebna spora liczba pracowników.

Warto również wspomnieć, że prowadzone były już rozmowy ze starostą na temat kształcenia w szkołach branżowych. Nabrzeże “Barkowskie” przeszło remont i jest teraz przygotowane do świadczenia nowych usług. Taka farma wiatrowa przyczyni się także do bezpieczeństwa energetycznego Pomorza. Jej żywotność wynosi aż 25 lat, co oznacza, że współpraca, która dziś się rozpoczęła, będzie miała charakter długofalowy.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama