Scattered Clouds

15°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Platforma wygrała wybory do rady powiatu

Napływają kolejne wyniki z obwodowych komisji wyborczych, tym razem do Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Na tym szczeblu samorządu, podobnie jak w sejmikach, jak wynika z nieoficjalnych informacji, wygrała Platforma Obywatelska. Jeszcze przed wiadomością o takim zwycięstwie, rozmawialiśmy z liderką PO w powiecie kołobrzeskim - Anną Bańkowską. Poprosiliśmy ją o komentarz m.in. do słów posła Czesława Hoca, który wobec wyników ogólnopolskich Prawa i Sprawiedliwości, uważa, że ten wynik to żółta kartka dla koalicji rządzącej. - Jakiej odpowiedzi pan się spodziewał od pana posła Czesława Hoca jako wielkiego przegranego w wyborach parlamentarnych i teraz, wszystko na to wskazuje, w tej części Polski PiS również dostanie mocno - mówi szefowa PO. Anna Bańkowska cieszy się z wyniku Platformy Obywatelskiej do sejmiku, ale także do rady powiatu. Jak mówi, brała udział w układaniu tych list, które nie są do końca partyjne i miały przedstawicieli różnych środowisk. - Stawiam na partnerstwo, na rozmowy, by zawsze znaleźć złoty środek, żeby nie było kłótni, tylko żeby były te wspólne nasze rozwiązania - mówi liderka PO.

W powiecie kołobrzeskim miała zostać zawarta koalicja ze Wspólnotą Samorządową, która zajęła drugie miejsce w wyborach powiatowych. Jak deklaruje Anna Bańkowska, te postanowienia są jak najbardziej aktualne. A kto będzie starostą? Tego mamy dowiedzieć się wkrótce. Na moment kończenie redakcyjnego dyżuru, nie znamy końcowego podziału mandatów w powiecie i wyniku PiS oraz "Twojego Powiatu".reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama