Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bunkier z Podczela znów wraca pod obrady Rady Miasta

Wraca sprawa bunkra z Podczela. Podczas styczniowej sesji Rady Miasta odrzucono uchwałę dotyczącą sprzedaży działki w Podczelu, gdzie znajduje się zabytkowy schron dowodzenia. Teraz uchwała związana ze sprzedażą bunkru dowodzenia wraca pod obrady najbliższej sesji Rady Miasta.

W czwartek odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowo-Gospodarczej, a rozpoczęło się  od wizji lokalnej zabytku przy ulicy Brzeskiej w Podczelu. Obiekt ten został wpisany do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego 29 czerwca 2022 r. W ubiegłym roku przyjęto plan zagospodarowania przestrzennego dla całej nieruchomości o powierzchni blisko 1,5 hektara. Miasto planuje sprzedać tę działkę, potrzebując środków na program inwestycyjny, mówiono o termomodernizacji obiektów edukacyjnych.

Radni mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć wnętrza zabytku. Nieruchomość jest objęta restrykcjami dotyczącymi zmian w otoczeniu budynku i jego struktury, w tym zachowania historycznego kształtu i materiałów. Działka jest zaplanowana do sprzedaży w 2024 r. w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

Miasto zapytało powiat oraz muzeum mieszczące się w ratuszu o zainteresowanie zakupem działek, lecz odpowiedzi były negatywne. Jak zagłosuje "stara" rada nad tym projektem? Dowiemy się tego 24 kwietnia podczas Sesji Rady Miasta.

 

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama