Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przebudowa stadionu miejskiego, co się zmieni?

Miasto rozpoczęło przetarg na przebudowę miejskiego stadionu, wystąpiło też o dodatkowe  środki w ramach programu "Polski Ład", uzyskując 8 milionów złotych dofinansowania, oraz o wsparcie w wysokości 2 milionów złotych od Ministerstwa Sportu. Stadion, który istnieje już od 15 lat, wymaga modernizacji, aby mógł spełniać wymogi 1 ligi, oraz wygenerować oszczędności.

Projekt modernizacji obejmuje szereg istotnych działań. Po pierwsze, planuje się zainstalowanie podgrzewanej murawy, co nie tylko podniesie komfort użytkowników, ale także umożliwi dodatkowe generowanie przychodów dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo, dzięki podniesieniu standardów, stadion będzie mógł być wynajmowany na różne wydarzenia.

W ramach modernizacji przewidziane jest również dostosowanie stadionu do wymogów bezpieczeństwa. Zakłada się m.in.  nowego nagłośnienia, modernizację oświetlenia na bardziej energooszczędne oraz modernizację węzłów cieplnych. Ponadto planowane jest wybudowanie nowych miejsc, m.in. 30 stanowisk dla dziennikarzy, stanowiska spikera, kamerzystów oraz dwóch zadaszonych studiów TV. Dodatkowo, projekt obejmuje stworzenie pokoju VAR, reżyserki, kabiny komentatorskiej oraz miejsca dla zespołu medycznego.

Aby zapewnić niezależne źródło zasilania, planowane jest również zainstalowanie agregatu prądotwórczego oraz instalacji fotowoltaicznej na dachu trybuny B.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama