Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

ORP Iskra w Kołobrzegu

Jednostka w drodze ze Szczecina do Gdyni zawinęła do kołobrzeskiego portu i zacumowała przy nabrzeżu w porcie. Wizyta odbywa się na zaproszenie oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej i jest kontynuacją wieloletnich kontaktów pomiędzy MW i LMiR. Wśród witających obecna była Anna Walczak dyrektor Zespołu Szkół Morskich, żywo zainteresowana rejsami podopiecznych na pokładzie żaglowca. Podczas powitania Marek Padjas nawiązał do obchodzonego w tym roku jubileuszu 50. lecia Bractwa Kaphornowców. Jedną z czterdziestu polskich jednostek żaglowych, które dotarły na Przylądek Nieprzejednany jest ORP Iskra. Fakt ten miał miejsce 27.11.1995 roku. Z tej okazji przekazał dowódcy okrętu kmdr. ppor. Jakubowi Przygodzkiemu żółty proporzec z logo Bractwa. Kolejnymi upominkami były: pamiątkowy medal, oraz okolicznościowe wydawnictwa.

W tym roku żaglowiec ma bardzo bogaty plan rejsów. Weźmie udział w Paradzie Świętojańskiej, Operacji Żagiel i wielu innych wydarzeniach żeglarskich. Mimo zapełnionego kalendarza dowódca zapewnił, że jeszcze kilka razy ma zamiar zacumować w naszym porcie. Będzie więc możliwość odwiedzenia załogi i obejrzenia od kuchni marynarskiego życia. W niedzielę o godzinie 10.00 okręt odcumuje i wyruszy w dalszą drogę do macierzystego portu.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama