Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rewolucja w centrum miasta, co się zmieni? [wideo]

W poniedziałek rano odbyła się konferencja prasowa dotycząca zmian w organizacji ruchu w centrum miasta. Zmiany te wejdą w życie już 5 czerwca. Co się zmieni? No cóż czeka nas prawdziwa rewolucja i to przed sezonem letnim. Czy do dobry okres na zmiany? To się okaże.

Na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Anna Mieczkowska ogłosiła pierwsze kroki projektu “Centrum miasta od-nowa”. Prezydent Mieczkowska podkreśliła swoje aspiracje do stworzenia przestrzeni miejskiej, która będzie “tętnić życiem, nowoczesna, zielona i zadbaną”, a także dostępna dla mieszkańców poprzez ograniczenie ruchu pojazdów.

Jakie zmiany nas czekają?
Na ulicach Armii Krajowej i Ratuszowej, od ul. Katedralnej do Placu Ratuszowego, zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu. Dopuszczalny będzie przejazd taksówek, osób z kartą osoby niepełnosprawnej oraz służb.
Ulica Armii Krajowej, na odcinku od ul. Łopuskiego do Katedralnej, zostanie przekształcona w drogę dwukierunkową.
Na wyłączonym odcinku, ul. Giełdowej oraz ul. Narutowicza, zostanie wprowadzona strefa zamieszkania D-40, z pierwszeństwem dla pieszych, wyznaczonymi miejscami parkingowymi i ograniczeniem prędkości do 20 km/h.
Na ul. Katedralnej oraz ul. Narutowicza zostaną wprowadzone strefy płatnego parkowania.
Na ul. Mariackiej zostanie zmieniony sposób parkowania. Tu nie zaparkujemy już ukośnie, tylko równolegle, co zmniejszy ilość miejsc postojowych w tej okolicy.
Ulica Narutowicza będzie dostępna jedynie do wjazdu do wspólnoty, z przejazdem przez ul. Mariacką.

Podczas spotkania zaprezentowano również nową funkcję Społecznej Manager Śródmieścia, którą to rolę społecznie, bez wynagrodzenia, podjęła się pani Claudia Rubanowicz. Jej zadaniem będzie inicjowanie działań mających na celu ożywienie centrum miasta. 

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama