Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Był parking, jest bezpłatna giełda...

O problemie pisaliśmy wielokrotnie. Kilka lat temu główną "giełdą" w Kołobrzegu była ulica Dworcowa. Teraz od kliku lat zastąpił ją parking przy Batalionie Medycznym na Jedności Narodowej. Mieszkańcy, czy pacjenci przychodzi skarżą się, że miejsca parkingowe okupowane jest całymi dniami przez właściciel aut z kartkami o sprzedaży. Spora część z nich to pojazdy wystawiane na sprzedaż przez handlarzy. Efekt jest taki, że zmotoryzowani krążą po osiedlach bezskutecznie szukając miejsca do zaparkowania, aby załatwić wizytę u lekarza.

Dziś około 8.30 rano na 20 miejsc postojowych 17 zajętych było przez pojazdy z kartkami z napisem SPRZEDAM. W większości z tablicami ZKL. Pośrednio cierpią również mieszkańcy okolicznych posesji, bo z kolei na ich podwórkach urządzają sobie parkingi kierowcy, którzy nie mogą zaparkować pod przychodnią, ale nie tylko, bo znajduje się tam również punkt dializ.

Droga należy do starostwa i podejmowano już kiedyś próby stworzenia tam strefy płatnego parkowania. Ale okazało się, że koszt utrzymania przewyższałby zarobek. Od pomysłu odstąpiono. Czy problem nadal będzie występował? Wychodzi na to, że tak, przez kilka lat nic z tym nie zrobiono. A warto byłoby pójść śladem chociażby Szczecinka, który miał podobny problem. Rozwiązano go stawiając znak wyznaczający postój z ograniczeniem korzystania z niego do 1 godziny. Tyle chyba można zrobić?

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama