Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wyjazdowe spotkanie senatorów RP w Kołobrzegu [wideo]

W poniedziałek w Kołobrzegu rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, które zostało połączone z uroczystym otwarciem wystawy “35 lat odrodzonego Senatu”. Ekspozycja ma na celu popularyzowanie wiedzy o odrodzonym w 1989 roku Senacie. W holu regionalnego centrum kultury będzie można ją oglądać przez najbliższe dwa tygodnie. Wystawa przybliża historię Senatu, jego dokonania, wybory oraz zmieniające się z czasem uprawnienia i funkcje. Jest to doskonała okazja do refleksji nad rolą Senatu w polskiej historii i demokratycznym systemie.

Spotkanie senatorów skupi się na czterech ważnych aspektach: Zasady ustalania taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, Zmiany w ustawie uzdrowiskowej: Temat ten dotyczy regulacji związanych z funkcjonowaniem uzdrowisk i ich roli w promocji zdrowia oraz turystyki,  Porty instalacyjne i serwisowe - budowa infrastruktury terminalowej offshore: Komisja będzie analizować kwestie związane z portami morskim i ich znaczeniem dla gospodarki oraz bezpieczeństwa kraju. Nowa ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego: Omówienie zmian w przepisach dotyczących finansów lokalnych w kontekście nowej ustawy.

Wartościowe dyskusje i wnioski z tego posiedzenia mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania samorządów i wzmocnienia demokratycznego systemu w Polsce.

Więcej w materiale wideo. Transmisję z komisji można oglądać na kanałach społecznościowych Senatu RP.

 

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama