Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

26 września 2023    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2023    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Smrodowisko Radzikowo (fotogaleria)

Dziwisz się mieszkańcom Radzikowa, że nie chcą obok siebie intensyfikacji przerobu odpadów, który to proces związany jest ze smrodem i odpadami wydzielającymi fetor? Zobacz zdjęcia, na których widać to, czego nie zobaczyłeś w gazecie czy w telewizji. Smród ma różne oblicza. Zobacz smrodowisko radzikowskie.

Bo nie ma zasięgu...

Niedawno TVN24.pl na swoim portalu pisała, że w strefach "A" polskich uzdrowisk nie można rozmawiać przez komórkę, bo nie ma tam zasięgu. Przyczyna? W strefie "A" nie można lokalizować stacji przekaźnikowych. To była jednak przygrywka, bo jak pisze "Rzeczpospolita", posłowie zamierzają totalnie zliberalizować ustawę o uzdrowiskach.

Jagiełka walczy o Mirocice

Podczas piątkowego posiedzenia Komisji Uzdrowiskowej Rady miasta doszło do dyskusji nad studium zagospodarowania dla dawnej wioski Mirocice, która dziś pełni funkcję ochronną dla Kopalni Borowiny Uzdrowiska Kołobrzeg S.A., osłaniając ją od południowego-wschodu. Marian Jagiełka część tego terenu chce zabudować.

Gryf w dzierżawę

O tym mówiło się już od pewnego czasu. Ośrodek Wypoczynkowy "Gryf", który nie tak dawno przejął Powiat Kołobrzeski, zostanie wydzierżawiony. Zostanie, o ile zgodzi się na to Rada Powiatu Kołobrzeskiego. Ten temat ma stanąć na najbliższej sesji Rady Powiatu.

To nie dziury, to kratery

Po niezwykle obfitych opadach śniegu i długich mrozach, zima znika z kołobrzeskiego krajobrazu. Niestety, topniejący śnieg i mróz odsłaniają spustoszenia, jakie dokonały się na naszych drogach. A są one katastrofalne. W niektórych miejscach nie tylko utrudniają, ale także zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Na SKW powiało nudą

Po raz kolejny w ciągu ostatnich 3 miesięcy odbyła się Społeczna Kontrola Władzy organizowana przez kołobrzeskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Sygnowana hasłem "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", miała na celu monitoring bieżących problemów, z którymi borykają się mieszkańcy. W czwartek tradycyjnie kontrolował poseł Czesław Hoc.

"Republika kolesi" rulez...

Na zwołanej w czwartek konferencji prasowej radny Henryk Bieńkowski ujawnił kulisy podpisywania kolejnych umów z "Portka" spółka z o.o. w latach 2003-2009. Bieńkowski stwierdził, że pomawianie go o to, że umożliwił firmie budowę instalacji do spalania odpadów, to przygrywka Platformy Obywatelskiej do kampanii wyborczej.

Wesprzyj remont bazyliki

Od kilku tygodni, ksiądz prałat Tadeusz Wilk - proboszcz Parafii Mariackiej przy bazylice, apeluje o pomoc w sfinansowaniu remontu niezbędnych prac w tej najpiękniejszej świątyni Pomorza Zachodniego. Okazuje się, że podczas prowadzonej konserwacji trzeba wykonać dodatkowe prace, których nie przewidziano pierwotnie.

Oszukał policję, sam się okaleczył

Głośna sprawa o zranieniu nożem przez dwóch napastników 22-latka na Skwerze Pionierów, postawiła na nogi kołobrzeską policję. Przygotowane portrety pamięciowe sprawców opublikowały media. Przestępców poszukiwano bezskutecznie, bo jak się okazało, napad został zmyślony.

Dar Młodzieży w Kołobrzegu

Dar MłodzieżyNa kołobrzeskiej plaży na spacerowiczów czekała nie lada atrakcja. W okolicach główek portowych zakotwiczył Dar Młodzieży, wspaniały trzymasztowy żaglowiec szkoleniowy Akademii Morskiej w Gdyni. Fregata musiała przerwać rejs, gdyż jeden z członków załogi ze względów zdrowotnych został odstawiony na ląd.

Apel o obchody 20-lecia

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, były prezydent Kołobrzegu, obecnie radny Henryk Bieńkowski, zaapelował do obecnego i byłych prezydentów Kołobrzegu, Janusza Gromka, Bogdana Błaszczyka i Zbigniewa Błaszczuka, o wspólne zorganizowanie obchodów 20 rocznicy powstania samorządu kołobrzeskiego.

Haracz za "Kołobrzeg"

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zasadniczo zajmowali się sprawami zgody na zbycie lub dzierżawę miejskich nieruchomości. Sprawy te co do zasady nie wywoływały specjalnych kłótni i sporów. Jedna w interpelacjach i zapytaniach nie zabrakło ciekawych pomysłów, w tym tego, aby płacić za używanie słowa "Kołobrzeg" czy "kołobrzeski".

Będzie nowy most

Już na wiosnę rozpocznie się wielka inwestycja na ulicy Trzebiatowskiej i Młyńskiej. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg, w ramach którego wyremontowana zostanie ulica Trzebiatowska, przebudowane zostanie rondo, wyremontowany most i zbudowany nowy na Kanale Drzewnym.

Haraj przewodniczy u Gromka

Niedługo po spotkaniu z mieszkańcami Radzikowa, tłumnie przybyła reprezentacja Platformy Obywatelskiej udała się do jednej z sal na parterze, gdzie odbyło się zebranie wyborcze radzikowskiego koła tej partii. W spotkaniu uczestniczył między innymi Artur Mackiewicz i najcenniejszy nabytek koła, Janusz Gromek.

Temu panu już dziękujemy (video)

czechowski łukaszNajmłodszy radny w Polsce - Łukasz Czechowski zabłysnął podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Radzikowa. Poinformował o niwelacji wieloletniego zaniedbania polegającego na nasadzeniu 20 tysięcy drzew pomiędzy kompostownią i oczyszczalnią a osiedlem domków jednorodzinnych. Warto zobaczyć, jak przyjęli to mieszkańcy.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama