Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, były prezydent Kołobrzegu, obecnie radny Henryk Bieńkowski, zaapelował do obecnego i byłych prezydentów Kołobrzegu, Janusza Gromka, Bogdana Błaszczyka i Zbigniewa Błaszczuka, o wspólne zorganizowanie obchodów 20 rocznicy powstania samorządu kołobrzeskiego.


- W maju 1990 roku wybraliśmy 32 radnych Rady Miejskiej pod hasłem "nie wystarczy rząd - potrzebny samorząd" - mówi Henryk Bieńkowski. - Ponieważ nikt w mieście nie mówi o zbliżającej się rocznicy, wyszedłem z inicjatywą, mając na uwadze ubiegłoroczne napięcia i nieporozumienia podczas obchodów rocznicy 1989 roku, żeby obchody 20-lecia samorządu powstały przy współpracy 4 prezydentów, jakich w tym czasie miał Kołobrzeg i jego mieszkańcy. Chciałbym, aby te obchody odbyły się ponad politycznymi podziałami i liczę, że uda nam się zorganizować wspólne święto.
Rzecznik prezydenta Janusza Gromka, Michał Kujaczyński przyznaje, że urząd Miasta już od ubieglego roku przygotowuje się do 20-lecia samorządu, a prezydent stanowisko w sprawie propozycji radnego Bieńkowskiego zajmie, gdy się z nią zapozna.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama