Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od kilku tygodni, ksiądz prałat Tadeusz Wilk - proboszcz Parafii Mariackiej przy bazylice, apeluje o pomoc w sfinansowaniu remontu niezbędnych prac w tej najpiękniejszej świątyni Pomorza Zachodniego. Okazuje się, że podczas prowadzonej konserwacji trzeba wykonać dodatkowe prace, których nie przewidziano pierwotnie.


Problem jest z kryptą, w której pierwotnie znajdowała się zbudowana w 1930 roku kotłownia, a w której obecnie spoczywa kardynał elekt Ignacy Jeż. Podczas prac okazało się, że tę część świątyni trzeba gruntownie wyremontować, zaizolować, wykonać nową instalację elektryczną. Do tego doszły jeszcze rury spustowe. Koszt prac, który nie został ujęty w planie restauracji bazyliki z mechanizmów norweskich w ramach programu 4 katedr to 100 tysięcy złotych, rozłożony na raty. W związku z tym, proboszcz parafii, ksiądz Tadeusz Wilk, zaapelował do wiernych i mieszkańców Kołobrzegu o pomoc finansową. W każdą drugą niedzielę miesiąca, a bazylice zbierane są pieniądze na ten cel. Podczas ostatniej zbiórki uzyskano kwotę 7670 zł.
Pieniądze na remont można wpłacać także na konto parafii w banku PKO S.A.: 39 1240 6508 1111 0000 5412 4242. Jak dodaje ksiądz Wilk, spośród 10 najhojniejszych ofiarodawców, zostanie rozlosowana wiosenna pielgrzymka do sanktuariów Francji.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama